Książki dla 9 latki

Książki dla 9 latki powinny spełniać pewne przesłanki. Ich treść musi być wartościowa, przekazywać wiedzę, która wpłynie pozytywnie na rozwój dzieci. Ilość tekstu nie może być zbyt długa, by nie zniechęcić młodych uczniów do czytania. Jeśli te czynniki zostaną wzięte pod uwagę, książki będą idealnym pomysłem na świąteczny podarunek.

Podróżnicze książki dla 9 latki

Jedną z najlepszych autorek dla dzieci w tym wieku jest Nela Mała Reporterka. Swoją pierwszą pozycję wydała, będąc w wieku ośmiu lat, a więc zbliżonym do potencjalnych odbiorczyń. Z jej książek dziewczynki mogą czerpać wiedzę o świecie, bez wychodzenia z domu. Ogromnym plusem jest to, że język, w jakim pozycje zostały napisane, jest prosty i zrozumiały da dziewięciolatek. Przykładowe lektury godne polecenia to:

– “Nela i sekrety dzikich lądów”

– “Nela w krainie orek”

– “Nela i polarne zwierzęta”

– “Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”

– “Nela i wyprawa do serca dżungli”

Inna interesująca książka dotycząca podroży to “Zwierzaki świata” napisana przez Martynę Wojciechowską. Autorka jako silna i odważna kobieta jest świetnym przykładem dla młodego pokolenia. Lektura napisana jest językiem jasnym dla dzieci i podobnie jak książki Neli Małej Reporterki obfituje w piękne ilustracje. Obrazki ułatwiają zapamiętywanie wiadomości i ukazują piękno otaczającego nas świata.

Książka kucharska

Ciekawym pomysłem jest podarowanie dziewczynce książki kucharskiej. Tego typu książki dla 9 latki rozwiną nie tylko umiejętność czytania, ale też przyrządzania posiłków. To bardzo istotna umiejętność, dzięki której dziecko poczuje się samodzielne i dojrzałe, Przykładem takiej książki jest pozycja zatytułowana “MasterChef Junior. Szósta polska edycja programu”  od wydawnictwa Słowne. Sprawdzi się zwłaszcza dla małych fanek słynnego programu kulinarnego. Książka obfituje w przepisy, które rozpieszczą podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Książki przygodowe

Jeśli dziewięciolatka lubi czytać o przygodach innych dzieci, idealnie sprawdzi się lektura pt. “Dzieci z Bullerbyn”. Została napisana dawno temu, jest jednak ponadczasowa i niezmiennie zachwyca nowych czytelników. Z tej serii Astrid Lindgren napisała też “Więcej o dzieciach z Bullerbyn” oraz “Wesoło jest w Bullerbyn”. Warto wiedzieć, że można znaleźć wydanie polskie, które łączy te trzy pozycję w jedną, Ciężko znaleźć lepsze książki dla 9 latki.